Firmalar

Kariyerinizi İnsan Kaynakları Eğitimi Ile Yönetin

Günümüzde her şey hızla değişiyor. Değişen dünyaya ayak uydurabilmek için biz de en son gelişmeleri takip ediyoruz. Şirketler eleman seçerken en ufak noktasına kadar detaylara çok dikkat ederler. Eğer yeni mezunsanız ve iş arıyorsanız mutlaka dikkat edilecek hususlara odaklanmalısınız. Örneğin bir iş görüşmesine giderken takındığınız tavır çok önemlidir. Kendinizi çok üstün görerek girdiğiniz görüşmelerden eliniz boş çıkma olasılığınız oldukça yüksek. Bu yüzden kendiniz olmaya özen gösterin. Kesinlikle aldatıcı sözler söylemeyin. Bilmediğiniz bir programı biliyorum demeyin. Çünkü işe alınsanız bile söylediğiniz aldatıcı sözler yakanızı bırakmayacaktır. Genellikle iş dünyasının rengi laciverttir. Siz de lacivert giyerseniz sizinle görüşme yapan insan kaynakları yöneticisinde ilk intibanız olumlu olur. Fazla makyaj ve fazla dekolteli kıyafetler tercih edilmemelisiniz. Kendinize güvenin fakat bu güven kibir boyutuna varmasın. Karşınızdaki insan kaynakları yetkilisi, eleman tercihini işe uygunluğunuza göre değerlendirecektir. Dolayısıyla o işe uygun olduğunuzu kanıtlamak için kendinize güvenin. İş görüşmesine giderken, görüşmeye gideceğiniz yer hakkında bir ön çalışma yapın. Bu ön çalışmada şirketin misyonunu ve vizyonunu kavrayın.

İnsan kaynakları eğitimi alan kişiler uygun pozisyona uygun kişiyi seçme konusunda eğitim alırlar. İşleri sadece bununla da bitmez. İşletmelerin verimini artırmak, çalışanların iş tatmini sağlamak, şirketlerin kurumsallaşmasına katkıda bulunmak gibi unsurlar için de insan kaynakları eğitimi önemli yer tutar. İnsan kaynakları sertifika programı Bordrolama ve ücretlendirme, eğitim, seçme ve yerleştirme bölümlerini kapsar. İnsan kaynakları eğitimi sadece teorik değildir, uygulamalı eğitimlerle sizi iş hayatına hazırlar. İnsan kaynakları eğitimi alırken bir taraftan da iş dünyasının dinamiklerini öğrenmiş olacaksınız. İşinizi değiştirmek istediğinizde iş dünyasına hakim olduğunuz için hiç zorlanmayacaksınız. Yakınlarınızın işle ilgili sorunlarında da onlara bilgi ve birikiminizle katkıda bulunabileceksiniz. Bütün sorunları en pratik şekilde çözme yetisine sahip olacaksınız.

İBS İstanbul size insan kaynakları eğitimi sunuyor. Bu eğitimlerle siz de insan kaynakları alanında bilgi sahibi olarak kariyerinize bu alanda yön verebilirsiniz. İBS çeşitli sertifika programları ile sizin eğitimizini destekler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir