Firmalar

Kayan Yazı Tabelaların Kullanıldığı Yerler

Tek bir tabela ile çok sayıda ürün ve hizmeti duyurma imkânı sağlaması nedeniyle son zamanların en tercih edilen tabela çeşitleri olan kayan yazı tabelaların çok farklı şekillerde kullanılabildiğini görüyoruz. Her faaliyet grubundan işletmenin tanıtım amacıyla kullandığı tabelalarda kullanılan programlar sayesinde istenen her türlü logo-Gif görüntüsü yüklenebildiği gibi dünya dillerinde yazı yazma imkânı da bulunmaktadır. Sadece tabela maliyeti ile sınırsız reklam yapma imkânı sağlayan bu tabelalar kullanım alanı konusunda da sınır tanımıyor.

Kayan Yazı Tabelalarının Kullanım Alanları

İşletmelerin tanıtım amacıyla kullandıkları tabelalarda, şirket adı, logo, ürün ve hizmet bilgisinin yanı sıra kampanya bilgileri ile tarih ve saat gösterimi de yapılabilmekte, böylece müşterilerin dikkati çekilebilmektedir. Hastanelerde kullanılan panolardan ise hasta yoğunluğu, ameliyathaneye giren hastalar ve durumları gibi bilgileri duyurmak amacıyla yararlanılmaktadır. Sıramatik panoları olarak adlandırılan ve müşterilerin, hastaların, abonelerin sıralarını takip etmelerini sağlayan kayan yazı panoları en çok bankalarda, belediyelerde, hastanelerde ve abonelik yoluyla işlem yapılan kurumlarda kullanılmaktadır. Çağrı panoları da benzer bir amaçla kullanılmakla birlikte bekleme salonlarında ve kafeterya gibi sıra beklemenin söz konusu olduğu yerlerde düzen sağlayan araçlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Yine bankaların ve döviz bürolarının müşterilerine günlük döviz hareketlerini hızlıca duyurmalarını sağlayan döviz panoları da çok kullanılanlar arasındadır.

Farklı ebatlarda olabilmesinin yanı sıra yazılarda da farklı renklerin kullanılabildiği kayan yazı panoları ve tabelalarından pek çok farklı amaçla yararlanılabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir