Genel

Daha Kolay Bir Taşınma İçin Ne Yapılabilir ?

YENİ EVLİ ÇİFTLERE TAŞINMA ÖNERİLERİ
Ev taşımanın en büyük zorluğu tüm eşyaları tek tek paketleme işlemidir. Yeni evli çiftlerin en büyük avantajı ev henüz yeni düzüldüğü için pekte gereksiz eşya yoktur ve paketleme işlemi daha kısa olabilir. Tabii eşyaların yeni olmasının dezavantajı da çok iyi paketleme gereğinin olmasıdır. Balonlu naylon poşet ile skıca sararsanız eşyaların zarar görmesini engelleyebilirsiniz. Ayrıca yeni evli çiftlerin taşınmasındaki bir diğer avantaj eşyalar henüz yeni olduğu için detaylı temizlik yapmak zorunda kalmazsınız.
Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

  •  Evden Eve Nakliyat Şirketi ile Anlaşmak ; güvenilir bir nakliyat şirketi ile anlaşmak en önemlisi. Eşyalarınıza zarar vermeden, zamanında teslimata gelen bir nakliyat şirketi ile anlaşmanız gerekir.
  •  Nakliyat şirketi ile mutlaka sözleşme imzalamanız gerekir. Aksi taktirde yepyeni eşyalar zarar görebilir ve hatta çalınabilir. Bu tür durumlarla karşılaşmamak için anlaşmayı yaparken mutlaka sözleşme imzalayınız. Sözleşme imzalamadığınız taktirde hiçbir şey talep edemezsiniz.
  •  Paketlemeyi çok iyi yapmanız gerekiyor. Gerekirse 3-4 kat örtü, naylon kullanın ki eşyalarınız zarar görmesin.
  •  Altın ve ziynet eşyalarınızı kesinlikle evde bulu durmayınız. İster banka hesabına yatırın, ister ailenize verin. Ziynet eşyalarınızın kaybolmasında kimse sorumlu değildir.
  •  Mutlaka küçük bir valiziniz hazırda bulunsun. Taşınma esnasında ihtiyacınız olan eşyaları koli koli aramaktansa elinizin altında bulunması kolaylık olur.

 

Nakliye aracının plakasını mutlaka kenara not edin.
Daha Kolay Bir Taşınma İçin Ne Yapılabilir ?
Vakit buldukça eşyalarınızı kendiniz paketleyebilirsiniz. Nakliyat firmaları da bu görevi üstlenebilir ama sizin düzeninizi sizden daha iyi kimse bilemez. Bol bol koli alın küçük, büyük ve orta ebatlarda olursa daha iyi olur. Kırılacak eşya kolilerinin üzerine “ kırılacak eşya “ notu düşerseniz veya bir etiket yapıştırırsanız eşyalarınız hasar görmez. Paketlediğiniz her kolinin üstüne eşyaların hangi odaya ait olduğunu yazın. Mesela tabak, bardak gibi eşyalarınızı paketlediyseniz kolinin üzerine “ Mutfak “ yazabilirsiniz.
Güvenli ve rahat bir taşınma için nakliyat firmaları ile anlaşabilirsiniz. Birkaç örnek vermek gerekirse, Bahçelievler nakliyat, İstanbul evden eve, Evden eve nakliyat gibi firmalar ile görüşebilir, evinizi ve eşyalarınızı güvenle bu firmalara teslim edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir