Firmalar

Hollanda Vizesi

Çeşitli nedenler ile Hollanda vizesi alınması gerekebilir. Hollanda’da daha uzun süre ikame etmek istiyor iseniz bunun için Ulusal hollanda vizesi almanız gerekmektedir. Bu şekilde eğitim, aile birliği gibi nedenler ile uzun süreli bir ikame imkanını bulacaksınız.Kültürel ya da bilimsel nedenler ile yapacağınız Hollanda ziyaretlerinde yine hollanda vizesi almanı gerekmektedir.Bir araştırma için Hollanda’ya gelmeniz gerekiyor ise davet edilmiş olsanız dahi yine de Hollanda vizesi almanız gerekmektedir. Spor etkinlikleri nedeni ile Hollanda’ya gelmeniz halinde yine Hollanda vizesine sahip olmanız gerekmektedir.Denizciler eğer bir ülkenin kara suyundan geçecek ise ülke kara parçasına ayak basmasa dahi yine de o ülkenin vizesini alması gerekmektedir.

Hollanda’daki Turistik Mekanlar

Hollanda gezilecek görülecek yerlerin sayısının bir hayli fazla olduğu ülkelerden birisidir. Hollanda’ da çok sayıda turistik mekan bulunmaktadır. Her yıl çok sayıda turist bu mekanlarda ağırlanmaktadır.

  • Rijksmuseum- Amsterdam Hollanda’nın en büyük tarih ve sanat müzesi olma özelliğine sahip bir mekandır. Her yıl pek çok turist tarafından ziyaret edilmektedir.
  • Anne Frank’ın evi Yahudi soykırımının simgelerinden biri haline gelmiş bir yapıttır. Bu yapıt şu anda müze olarak hizmet vermektedir. Bu mekanda Yahudi soykırımı sırasındaki yaşanmışlıklar sergilenmektedir.
  • Jordaan Amsterdam’da bulunan büyük bahçeler kanallar ve yürüyüş yollarının bulunduğu sakin bir turistik mekandır. Bu mekan pek çok turist tarafından sevilen mekanlar arasında yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir