Firmalar

Promosyon Plastik Kalem Çeşitleri Ve Özellikleri

Plastik kalemleri çevreleyen dış yüzeyleri plastik maddeden yapılmıştır. İç bölgesinde ise yazı yazmaya yarayan farklı yoğunluklarda mürekkepleri vardır. Bu mürekkep ince bir tüpün içindedir. Yazıyı yazdıktan sonra silinme özellikleri yoktur. Bu plastik kalemlere tükenmez kalemler de denilir. çoğu firmalar kendisini tanıtmak için promosyon plastik kalem kullanırlar. Bunun sebebi ise geniş kitlenin en çok kullandıkları ürün olmasıdır. Ev ve iş yerlerinde, okullarda kısacası her yerde kullanılırlar. İhtiyaç açısından da ilk sıradadırlar. Çünkü ders çalışmak, form doldurmak, not almak gibi durumlarda ihtiyaçların çoğunluğunu karşılarlar. Çocuklarda, gençlerde, yaşlılarda kısacası her yaşta kullanılmaktadır.

Promosyon Plastik Kalem

Her renkte plastik kalem bulunması insanlar için daha cazip gelmektedir. Kimi kalemlerin dışında bulunan renkler süs olarak kullanılırken kimi kalemlerde ise dışı hangi renkteyse içindeki mürekkeplerde o renktedir. Kalemlerin baş, uç ve ataç kısımları gibi bazı bölgelerinde metal kullanılmıştır. Buda plastik kalemlere daha şık bir görünüm elde etmesini sağlamıştır. Uç kısmındaki yayaları sayesinde kalemlerin başına basılarak açıp kapatılabilir özelliktedirler. Ayrıca mürekkepleri akmaması için kapakları da bulunur. Kırmızı, yeşil, mavi, mor, sarı gibi renk seçenekleri bulunur. Bazı modellerde bu renkler süs amaçlı kullanılmaktadır. Ayrıca metal süslemeli kalemler de dikkat çekmektedir. Promosyon plastik kalem olarak bu modeller en çok tercih edilenler arasındadır.

Promosyon Plastik Kalemin Önemi

  Firmalar promosyonlarında plastik kalemleri tercih etmesinin birçok sebebi vardır. Bunların ilki tüm insanların bu kalemleri kullanmasıdır. Bu sayede firmalar isimlerini geniş kitleye duyurabilirler. Ayrıca Promosyon plastik kalem firmaların bütçelerine de zarar vermez. Fiyatları çok ucuzdur. Kalemlerin üzerine logolarını isimlerini basarak reklam olarak insanlara dağıtılmaktadır. En gözde olan bu plastik kalemler elden ele de geçtiği zaman diğer insanlarda bu firmayı tanırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir