Firmalar

Seyahat fotoğrafçılığı nasıl yapılır?

Bir hayli yazı yolcu resimciliği için en iyi uygulamaları tartışmaktadır ve bir hayli makale de tavsiye verme eğiliminde olsa da en iyi resimleri çekebilmeniz için doğru koşullardan söz etme eğiliminde değildir. Sema her vakit mavi olmayabilir, turistlerle dolu kalabalıklar her zaman temiz bir şekilde ilerliyor olmayabilir, ışık her zaman mükemmel olmayabilir ve en yeni kameralara sahip olamayabilirsiniz. Yeniden de, doğru zaman için bekleyemeyebilirsiniz ve bu koşullarda dahi kuvvetli fotoğraflar çekebilmeniz için yapabileceğiniz kimi uygulamalar bulunmaktadır.

HAZIRLIKLARINIZI YAPIN

Yola çıkmadan önce, gideceğiniz yer konusunda araştırmalar yapmanız yararlıdır. Bu size, gideceğiniz yere eriştiğinizde yapacağınız şeyler ile ilgili bir fikir verecektir. Şayet bir yere gitmeden önce resmini çekmek istediğiniz bir yer varsa, en ideal çekim saatleri ile ilgili bir fikriniz olacaktır. Bu, gününüzü tasarılamanıza yardımcı olacaktır ve daha fazla resim çekebilmenize imkan sağlayacaktır.

Kolayca söylemek gerekirse, bir yere tasarılamadan gittiğiniz takdirde, resmini çekebileceğiniz bir hayli yer görebilecek ve şayet gününüz kısaysa, bu size oldukça stresli ve baskıcı gelebilecektir. Bu yüzden de yolcunuzdan keyif alamayacaksınız. Ve eğlence, bir yere ilk kez gittiğinizde en ehemmiyetli emelinizdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir